Adopcja serca

 

Nędza, sieroctwo, głód, cierpienie i przedwczesna śmierć dotyczy ogromnej rzeszy dzieci w Afryce.  Włączając się do programu pomocy Adopcja Serca możesz ulżyć ich cierpieniu i ratować życie.
Poniżej propozycje  stron internetowych, gdzie można dotrzeć do szczegółów, dowiedzieć się, co zrobić aby pomóc.

Adopcja Serca to indywidualny lub zbiorowy patronat nad sierotą lub ubogim, głodującym dzieckiem w Trzecim Świecie (głównie w Afryce Środkowej). Więcej na stronie http://adopcjaserca.pl/

Choroby głodowe

Najczęstszymi chorobami spowodowanymi przez niedożywienie są marazm i kwasiorkor. Marazm jest spowodowany brakiem produktów energetycznych, a niedożywione dzieci są całkowicie wychudzone. Ich waga bywa ponad połowę mniejsza od normy. Natomiast kwasiorkor spowodowany jest brakiem białka w pożywieniu. Objawia się głównie obrzękami na całym ciele. Zamiast tkanki tłuszczowej jest woda. Po naciśnięciu skóry palcem pozostaje dołek. Włosy odbarwiają się i prostują. Oba przypadki w cięższych stanach prowadzą do śmierci. W wielu wypadkach dochodzi też do trwałego upośledzenia fizycznego (dzieci nie osiągają normalnego wzrostu) lub umysłowego (zagłodzony mózg nie rozwinie się - później te dzieci nie mogą się niczego nauczyć). Niekiedy dzieci trafiają do ośrodka dożywiania zbyt późno. Wycieńczony organizm nie przyjmie już żadnego pokarmu.
 
  Opis programu "Adopcja serca"
Pomoc ma czterech formy:
  • Szkoła Podstawowa
  • Szkoła Średnia
  • Szkoła Życia
  • Dożywianie
Aby objąć patronatem konkretne dziecko w szkole podstawowej, średniej lub w szkole życia, należy wpłacać kwotę wystarczającą na jego utrzymanie i naukę (szczegóły w opisach poszczególnych form pomocy). Można również wspierać wyłącznie anonimowe zagłodzone dzieci w ośrodkach dożywiania wpłacając dowolne kwoty stosownie do swoich możliwości.
więcej na stronie http://www.maitri.pl/

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem