Wprowadzenie

  

 

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych są to rekolekcje zamknięte trwające sześć dni. Są one oparte na metodzie proponowanej przez św. Ignacego i jego Ćwiczeniach Duchowych.

Główny nacisk położony jest na indywidualne spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i medytację. Pomaga temu atmosfera ciszy i milczenia, codzienne wprowadzenia do medytacji oraz rozmowy indywidualne z osobą prowadzącą rekolekcje.

Stałymi punktami dnia są Msze św., wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu. Jest także możliwość spowiedzi. Osoby niepełnosprawne mają zapewnioną opiekę wolontariuszy, którzy również odprawiają rekolekcje. Całość w atmosferze modlitwy i skupienia. Uczestników obowiązuje milczenie (nawet komórki są wyłączone!).

Rekolekcje dla chorych po raz pierwszy odbyły się w czerwcu 1991 roku w Domu Rekolekcyjnym w Magdalence pod Warszawą, a zorganizowane zostały przez PTSR (Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego) z inicjatywy ówczesnej przewodniczącej tego stowarzyszenia Joanny Grodzickiej. Prowadził je ojciec Jerzy Zakrzewski SJ, sam chory na stwardnienie rozsiane i poruszający się na wózku inwalidzkim.

W ostatnich latach zaproszenie na rekolekcje skierowane jest nie tylko do osób chorych na stwardnienie rozsiane, ale również do osób o niepełnosprawności wynikającej z innych chorób.

Kontakt i zapisy: u Pani Katarzyny Czarneckiej, tel. 0-22/665-58-18 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w biurze Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (PTSR): wtorki, czwartki w godz. 11.00-15.00 tel. 0-22/831-00-76, ul. Świętojerska 12a, Warszawa.

Rekolekcje odbywają się zazwyczaj w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień). Udział w nich możliwy jest tylko po uprzednim zgłoszeniu się.

Powrót do działu Rekolekcji dla osób niepełnosprawnych

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem