Poznań - VINEA-warsztaty i sesje

 Fundacja VINEA zaprasza na sesje i warsztaty:

DROGĄ UWAŻNOŚCI

- sesja warsztatowa o odkrywaniu uważności jako narzędzia prowadzącego do pełni życia.

Termin: 27-29 października 2017 r.

W czasie weekendowego warsztatu chcemy spojrzeć z perspektywy psychologicznej i duchowej na naszą codzienność. Odwołując się do własnego doświadczenia życiowego będziemy odkrywać i uczyć się sposobów , które pozwolą nam przeżywać dalsze życie bardziej świadomie i uważnie. 
Czy uważność może stać się dla nas narzędziem pokonywania trudności i drogą do szczęśliwszego życia? 
Przekonaj się sam. Jeśli pragniesz zatrzymania, lepszego kontaktu ze soba i światem, jesteś otwarty na zmianę nawyków i usztywniających wzorców ta sesja jest dla Ciebie.
Sesję poprowadzi Magdalena Tokłowicz (psycholog) oraz o. Dariusz Michalski SJ

http://www.vinea.org.pl/

"Cała piękna jesteś..."- wieloaspektowe bogactwo kobiety, warsztaty

Termin: 21.10.2017

Zapraszamy na warsztaty w kobiecym gronie, w trakcie których będziemy zgłębiać bogactwo w nas ukryte. Przyjrzymy się temu jak wiele mówi nasze ciało, również poprzez wpływ hormonów na codzienne funkcjonowanie - nasze relacje i działania. Zobaczymy powiązania między fizycznością i emocjonalnością. Będziemy szukać sposobów na „trudne” emocje. A wszystko to w powiązaniu z duchową stroną kobiecości.  Na warsztaty zapraszamy kobiety pragnące w pełni realizować swoje bogactwo na co dzień.

Czas trwania: 10.00.-18.00.,  Koszt uczestnictwa: 120 zł.

Prowadzący:   Katarzyna Dobryniewska – psycholog, Ewa Norberciak - lekarz,

Szczegóły:  http://www.vinea.org.pl/

Podróż w poszukiwaniu siebie - wykład + warsztaty

 Termin: 23.09.2017 r.
 
Podróż w poszukiwaniu siebie, to jednodniowe warsztaty rozwoju osobistego, wykorzystujące elementy gry coachingowej. 
Dowiesz się jak współcześnie ludzie poszukują własnej tożsamości. Bedziesz miał okazję spojrzeć na swoje życie z nowej perspektywy, by doświadczyć na nowo samego siebie, jako osoby wyjątkowej, o niepowtarzalnym planie na swoje życie. Znajdziesz także odpowiedź jak ten plan realizować w codzienności.
 
Zapraszamy na bezpłatny wykład po którym, dla zainteresowanych, odbedą się dwugodzinne odpłatne warsztaty  (50 zł od osoby - Ilość miejsc ograniczona)
Całość będzie trwała 3 godziny 16.00-19.00
 
Prowadząca: Anna Wieradzka Pilarczyk , magister psychologii, coach, nauczyciel akademicki. Prowadzi sesje coachingowe, które służą rozwojowi osób we wszystkich obszarach ich życia.

Szczegóły:  http://www.vinea.org.pl/

grupa-kobiet

ŻYĆ W PEŁNI - grupa rozwoju osobistego dla kobiet

Grupa adresowana jest do kobiet zainteresowanych rozwojem osobistym, odnalezieniem harmonii ze sobą i ze światem.

Program będzie obejmował następujące tematy:

  • Tożsamość kobiety we współczesnym świecie – „Kim jestem? Co jest dla mnie ważne?”
  • Sztuka odpoczywania –  zarządzanie czasem.
  • Poczucie własnej wartości – co to jest, jak je wzmacniać.
  • Kobieca potrzeba więzi – mężczyźni – różnice w komunikacji.
  • Kobieca potrzeba więzi – w kręgu kobiet.
  • Szuka mówienia „nie” – stawianie granic w relacjach.

Prowadzące:  Katarzyna Dobryniewska – psycholog, Jolanta Prajs -  psycholog

Dane organizacyjne:

  • 6 spotkań – 3 godziny każde, raz w miesiącu – sobota, godz. 10.00-13.00.
  • Koszt spotkania to 80 złotych, istnieje możliwość uzyskania rabatu przy opłacie całości. (Cena obejmuje zajęcia oraz wszystkie materiały  dostarczane w trakcie warsztatów.)
  • Harmonogram: 25.11.2017, 09.12.2017, 13.01.2018, 17.02.2018, 17.03.2018, 14.04.2018.

Zgłoszenie prosimy wysłać na adres: katarzynadobryniewska@gmail.com

 

strataaGrupa wsparcia dla osób po stracie bliskiej osoby

Celem grupy jest stworzenie uczestnikom przestrzeni do: dzielenia się swoimi przeżyciami związanymi ze stratą, rozmów z ludźmi, którzy mają podobne doświadczenia, wzajemnego wsparcia oraz wymiany perspektyw radzenia sobie z żałobą. Planowanych jest 9 spotkań. Po trzecim spotkaniu grupa będzie miała charakter zamknięty, czyli nie będą do niej dochodziły nowe osoby.
Grupa będzie prowadzona przez Annę Słysz, psychologa i psychoterapeutkę.

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, w trzecie lub czwarte czwartki miesiąca od godz. 17.30 do 19.00.

Koszt uczestnictwa: 60 zł za spotkanie

Przed rozpoczęciem spotkań odbędą się indywidualne rozmowy z psychologiem prowadzącym grupę (kwalifikacja od grupy). Z każdą osobą będziemy kontaktować się telefonicznie celem wyznaczenia terminu tego spotkania poprzedzającego.

W mailu zgłoszeniowym prosimy o podanie następujących informacji: imię i nazwisko, wiek, kontakt (tel. oraz e-mail), powód zgłoszenia na grupę wsparcia (1-2 zdania). Zgłoszenie prosimy wysłać na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły:  http://www.vinea.org.pl/

Grupa psychoedukacyjna dla osób chorych na nowotwór

Spotkania kierowane są do osób, które aktualnie są w trakcie leczenia onkologicznego lub je zakończyły i chcą być aktywnymi uczestnikami swojego procesu zdrowienia, świadomie chcą przejść przez zmiany w życiu, które są następstwem choroby, a także pragną poprawić jakość swojego życia

Planowany jest cykl 10 spotkań po 2 godziny co tydzień (środa 18.00-20.00). Pierwsze spotkanie 20.09.2017

Grupę poprowadzi mgr Katarzyna Działa-Pawłowska - psyterapeuta , psycholog, certyfikowany

Podczas spotkań będzie można nauczyć się:

 jak skutecznie radzić sobie z niepożądanymi emocjami, jak wzbudzać w sobie nadzieję, dlaczego warto pielęgnować w sobie radość dziecka bawiąc się,  jak sprawiać by w życiu każdego uczestnika grupy było więcej radości i poczucia sensu, jak pracować z niezdrowymi myślami, jak przy pomocy wyobraźni przekształcać lęk w spokój umysłu, ak radzić sobie ze stresem.

Szczegóły:  http://www.vinea.org.pl/

Arteterapia - warsztaty dla ciekawych świata

 Termin: 18.11.2017 r.

Arteterapia to szeroko rozumiana terapia przez sztukę, posługuje się wieloma technikami skupiającymi się wokół różnych dziedzin sztuki, ekspresji twórczej a także mających związek z „pięknem przyrody”.

Są sytuacje w których trudno jest nam coś wyrazić słowami, są relacje, które są trudne do opisania. Jeśli chcesz nauczyć się innych form ekspresji, jeśli jest Ci bliskie pragnienie tworzenia i chcesz uwolnić swoją wyobraźnię, zapraszamy Cię na te warsztaty.
W bezpiecznych warunkach wspólnej zabawy będziemy rozwijać umiejętności interpersonalne, własną spontaniczność i wyrażanie siebie. Nie zabraknie elementów działań plastycznych przy których nie są wymagane żadne umiejętności ani talent.

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty na których możesz spotkać się, ze swoimi pragnieniami i nieujawnionymi pokładami własnej twórczej energii.

Czas trwania: 10.00.-18.00.

Koszt uczestnictwa: 120 zł

Prowadzący:

Małgorzata Żak – absolwentka Wychowania artystycznego na UMCS w Lublinie i Studiów Podyplomowych z Arteterapii. Prowadzi warsztaty z kreatywności i twórczości dla młodzieży i dorosłych min. dla liderów duszpasterstwa akademickiego, współprowadząca grupę arteterapeutyczną w Poznaniu. Nadal rozwija swoje umiejętności w Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży.

Marta Lewandowska-Harasimowicz – absolwentka Podyplomowych Studiów - Fotografia i Informacja Obrazowa, pasjonatka kultury i rozwoju osobistego.

 

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem