Rekolekcje internetowe

Zaproszenie na Rekolekcje internetowe 2016:

Przyjaciela mam

Termin: 21 lutego – 20 marca 2016 r. (rozpoczęcie i zakończenie wspólną Eucharystią o godz. 15.00)
Miejsca: Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, ul. Tatrzańska 35
Parafia Świętego Krzyża, Gdańsk, ul. Adama Mickiewicza 11
Zapisy (na rozmowy z kierownikiem duchowym): od 21 stycznia 2016 r. za pośrednictwem strony www.icfd.pl

Rekolekcje będą udostępnione na stronach internetowych: www.icfd.pl, www.wzch-trojmiasto.pl, www.e-dr.jezuici.pl

Po raz szósty serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach internetowych wg metody św. Ignacego Loyoli. Tak jak w poprzednich latach, powstały one we współpracy Trójmiejskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego z Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni.

Tegoroczny temat mówi o przyjaźni. Przyjaźń – jeden z największych darów – to trwanie z drugim we wszystkim, wspólne dążenie do dobra. Rozważając Słowo Boże, chcemy odkrywać, co to znaczy. Będziemy najpierw patrzeć na dzieło stworzenia, na jego piękno. Słowo zaprosi nas do pochylenia się nad prawdą, że życie jest nam podarowane i w tym życiu możemy widzieć Boże działanie. Niezależnie od tego, czego doświadczamy na co dzień, jest w nas dobro i każdego dnia możemy czynić dobro. Bez względu na to, jak się czujemy, możemy doświadczać wolności, w niej wzrastać i dzięki temu nawiązywać trwałe relacje przyjaźni.

Zapraszamy do duchowej podróży, w której będziemy stawiać m.in. następujące pytania: Jak rozumieć relację przyjaźni, jak być przyjacielem? Czy warto żyć bez przyjaźni? Co Bóg mówi o przyjaźni? W tych rekolekcjach chcemy dojść nie tylko do odkrycia, że mamy przyjaciół i, że „wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł” /Syr 6,14/, ale przede wszystkim chcemy doświadczyć, że mamy Przyjaciela - Jezusa, który mówi do nas: „Wy jesteście przyjaciółmi moimi” /J 15,14/.

Rekolekcje potrwają cztery tygodnie. W tym czasie zostaną opublikowane (w formacie mp3) konferencje oraz wprowadzenia do osobistej modlitwy oparte na słowach Pisma Świętego. Dla osób z Trójmiasta lub okolic jest możliwość skorzystania z cotygodniowej rozmowy z kierownikiem duchowym (kapłanem, siostrą zakonną lub osobą świecką) po wcześniejszym zapisaniu się i otrzymaniu potwierdzenia. Rozmowy w Gdyni będą odbywały się we środy; w Gdańsku istnieje możliwość umówienia się na inne dni. Więcej informacji pod numerem telefonu 507 135 691.

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem