Rekolekcje_dla_osob_niepełnosprawnych

sm3

Rekolekcje ignacjańskie dla  osób niepełnosprawnych, 

Miejsce: Warszawa Falenica

Termin: 21-26 sierpnia 2016 r.
(od niedzieli godz. 18.00 do piątku godz. 14.00)

Rekolekcje poprowadzi  ojciec Wacław Oszajca SJ

Jeżeli ktoś chciałby pojechać  na rekolekcje jako wolontariusz-opiekun osoby chorej  - zapraszamy.

Zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub Dom Rekolekcyjny w Warszawie-Falenicy

Od kilkunastu lat Wspólnota „święty Józef”  z Warszawy organizuje we współpracy z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych.

Główny nacisk położony jest na indywidualne spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i medytację. Pomaga temu atmosfera ciszy i milczenia, codzienne wprowadzenia do medytacji oraz rozmowy indywidualne z kierownikiem duchowym. Osoby niepełnosprawne mają zapewnioną opiekę wolontariuszy, którzy również odprawiają rekolekcje.
Rekolekcje, prowadzone przez jezuitów, adresowane są do osób chorych, niepełnosprawnych fizycznie (ale sprawnych umysłowo i psychicznie!), które nie mogą pojechać do domów rekolekcyjnych, a bardzo potrzebują duchowego wsparcia i pomocy w odczytaniu Bożego planu w ich życiu.
Po raz pierwszy odbyły się w czerwcu 1991 roku w Domu Rekolekcyjnym w Magdalence pod Warszawą, a zorganizowane zostały przez PTSR (Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego) z inicjatywy ówczesnej przewodniczącej tego stowarzyszenia Joanny Grodzickiej, wówczas ze wspólnoty Święty Józef (Obecnie jest karmelitanką w Łasinie). Prowadził je ojciec Jerzy Zakrzewski SJ, sam chory na stwardnienie rozsiane (SM) i poruszający się na wózku inwalidzkim.

W ostatnich latach zaproszenie na rekolekcje kierujemy nie tylko do osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM), ale również do osób o niepełnosprawności wynikającej z innych chorób.
W tym roku rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym ojców jezuitów w Warszawie-Falenicy w terminie: 21 – 26 sierpnia 2016.  Poprowadzi je ojciec Wacław Oszajca SJ
Jeżeli ktoś chciałby pojechać na takie rekolekcje jako wolontariusz-opiekun osoby chorej, to bardzo zapraszam. Jeżeli znacie osoby niepełnosprawne, które mogłyby i chciałyby przeżyć takie rekolekcje, to przekażcie im tą informację.
Zgłoszenia na adres:

Zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Czarnecka

Więcej o rekolekcjach dla osób niepełnosprawnych

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem