Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

komuniaBóg w osobie Jezusa Chrystusa stał się człowiekiem. I oddał za ciebie swoje życie. Umarł dla ciebie. W ciele i krwi wyraził totalną miłość do ciebie. Popatrz co dziś przeszkadza ci w to uwierzyć? Co przeszkadza ci czerpać z tego wydarzenia siłę do codziennego życia? Co przeszkadza ci, aby ze śmierci Jezusa uczynić centralne wydarzenie twojego życia?

Popatrz, że wszędzie tam, gdzie Jezus ofiaruje siebie – zarówno w Wieczerniku jak i na krzyżu – wszędzie tam jest wspólnota. Wspólnota zwykłych, słabych i grzesznych ludzi. Być może wspólnota, przed którą się wzdrygasz, która ci się nie podoba, do której cię nie ciągnie. A jednak wspólnota, której pragnął sam Jezus. Bo nie przyszedł do zdrowych, ale do tych, co się źle mają. I chce, abyś także ty odkrył w niej swoje miejsce. Byś nie szukał więcej swojej doskonałości. Byś już więcej z nikim się nie porównywał, nikogo nie oceniał – ale na wszystkich patrzył i wszystkich traktował wszystkich jak swoich bliźnich – siostry i braci – umiłowanych tak samo jak ty przez Jezusa.
Być może już czas odkryć wartość wspólnoty, która przewyższa największe wysiłki zmierzające do przemiany samego siebie. To naprawdę nie jest tak ważne, jak sama wspólnota, która dziś gromadzi się wokół Jezusa w Wieczerniku. I przyjmuje dar obmycia oraz bycia nakarmioną. Odkryj swoje miejsce w tej wspólnocie – jakąkolwiek by była: małżeńską, rodzinną, zakonną itd. I zobacz, jak wiele w niej otrzymujesz i masz do podzielenia się z innymi, gdy tylko porzucisz niepokój o własną doskonałość.

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem