Sucha-warsztaty Komunikacji i Porozumienia

Zaproszenie na:

sucha01Wakacyjne warsztaty Komunikacji i Porozumienia

Termin:   23 - 28 czerwca 2018 r.

Miejsce: Sucha na Pomorzu

Warsztaty w Suchej - szczegóły

 

Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka obok takich, jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Jako ludzie, aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych, głębokich więzi z innymi, jak również ze sobą samym. Przedmiotem wakacyjnych warsztatów będzie jeden ze środków budowania owych więzi, mianowicie sposób, w jaki rozmawiamy.

 

Będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne kluczowe w relacjach. Będziemy uczyć się świadomej komunikacji, sposobów zapobiegania konfliktom, poznawać siebie samych w sytuacjach komunikacyjnych i innych.

Warsztaty będą prowadzone w oparciu o metodę Porozumienie bez Przemocy amerykańskiego psychologa dr Marshalla Rosenberga.

WYBRANE KORZYŚCI Z WARSZTATÓW:

Poznanie języka, który poprawia relacje i działa pozytywnie na nasz system nerwowy i odpornościowy.
Większy kontakt ze sobą.

Postrzeganie świata i ludzi ze współczuciem, wdzięcznością i życzliwością.
Więcej spokoju wewnętrznego w trudnych sytuacjach relacyjnych.
Uświadomienie sobie procesów, które zachodzą w mózgu w procesie komunikacji, co daje większą wyrozumiałość dla siebie.
Nabycie umiejętności komunikacyjnych ważnych w życiu rodzinnym i zawodowym. Praktyka komunikacji jest też niezwykle cenna w relacjach z dziećmi.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Na warsztaty zapraszamy osoby zarówno te, które już znają porozumienie bez przemocy, jak i te, które dopiero pragną poznać tę niezwykle inspirującą metodę komunikacji i rozwoju osobistego. Można przyjechać z dziećmi. W czasie zajęć zapewniamy fachową opiekę nad dziećmi.

Na warsztatach zapewniamy kameralną grupę, ciekawe krótkie wykłady i dużo praktycznych ćwiczeń. Osobom, które nie znają porozumienia bez przemocy zalecamy przeczytanie przed warsztatami książki Marshalla Rosenberga „Porozumienie bez Przemocy. O języku życia”. Najnowsze, uzupełnione wydanie tej książki jest dostępne w księgarniach. Jej wcześniejszą wersję można znaleźć w wersji elektronicznej na stronie:

https://fundacjajera.files.wordpress.com/2014/04/marshall-rosenberg-porozumienie-bez-przemocy.pdf

Prowadzenie: Anna Makarska

Anna Makarska - zafascynowana metodą Porozumienie bez Przemocy od wielu lat. Odbyła szkolenia z międzynarodowymi, certyfikowanymi trenerami, w tym 20 dni szkoleniowe z twórcą metody, dr Marshallem Rosenbergiem. Aktualnie jest w procesie uzyskiwania międzynarodowej certyfikacji przy Center for Nonviolent Communication (Centrum Porozumienia bez Przemocy) w Albuquerque, USA. Posiada także wykształcenie w coachingu koaktywnym oraz w pracy z liderami.

Informacje dodatkowe: Przy 10-osobowej grupie uczestników planujemy dodatkową osobę do współprowadzenia warsztatów. Będzie możliwość umówienia się na krótkie konsultacje z prowadzącymi w czasie wolnym. Będzie można również odbyć spowiedź lub rozmowę indywidualną z kapłanem jezuitą O. Mieczysławem Łusiakiem.

Koszt całkowity warsztatów (z zakwaterowaniem i wyżywieniem) dla osoby dorosłej:

w pokoju 2-osobowym, z łazienką wspólną na korytarzu - 790 zł,

w pokoju 2- lub 3-osobowym z łazienką - 890 zł.

Dzieci powyżej 3-go roku życia – 250 zł, dzieci do 3-go roku - bezpłatnie. Dzieciom zapewniamy opiekę przedszkolanki.

Warsztaty rozpoczynają się w sobotę kolacją o 19.00 (23.06.2018), a kończą obiadem w czwartek o 12:30 (28.06.2018).

Zapewniamy ponad 23 godziny szkoleniowe.
W związku z warsztatową formą zajęć - liczba miejsc ograniczona.


Zapisy: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon: 503 476647.

Po zapisaniu się prosimy o wpłatę zaliczki 200 zł od osoby, przelewem na konto Domu Zakonnego Zakonny Towarzystwa Jezusowego:

14 1020 1475 0000 8002 0089 1978

tytułem: „zaliczka” plus imię i nazwisko uczestnika.

Proszę o przesłanie informacji o wpłacie pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpłata zaliczki jest potwierdzeniem miejsca na warsztatach.

Adres: Dom rekolekcyjny "Oaza", 89-525 SUCHA 124.

Prosimy o informację, jeśli potrzebują Państwo transportu ze stacji kolejowej Świekatowo do Ośrodka w Suchej, w drodze na warsztaty.

Kontakt: w przypadku wszelkich pytań prosimy o kontakt mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon: 503 47 66 47.


Uwaga: Osoby, które chciałyby przybyć na warsztaty, lecz koszt jest dla nich zbyt wysoki, prosimy o kontakt.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem