Sucha-warsztaty Komunikacji i Porozumienia

Zaproszenie na:

sucha01Wakacyjne warsztaty Komunikacji i Porozumienia

Termin:   1 - 6 sierpnia 2017 r.

Miejsce: Sucha na Pomorzu

Warsztaty w Suchej - szczegóły

 Dobre relacje dają radość i spełnienie. Ludzie, którzy tego doświadczają są bardziej współczujący i bardziej hojni dla innych i dla świata. Jakość relacji międzyludzkich zależy w dużym stopniu od umiejętności komunikacyjnych oraz inteligencji emocjonalnej. Gdy człowiek rozwija te dwie dziedziny, w naturalny sposób staje się bardziej wyrozumiały dla siebie i dla innych.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty na początku sierpnia do Suchej na Pomorzu, gdzie będziemy uczyć się umiejętności komunikacyjnych w połączeniu z kompetencjami inteligencji emocjonalnej.
Wykorzystamy do tego celu metodę „porozumienie bez przemocy" (ang. NVC) amerykańskiego psychologa dr Marshalla Rosenberga.

WYBRANE KORZYŚCI Z WARSZTATÓW:
 Poznanie języka, który poprawia relacje i działa pozytywnie na nasz system nerwowy i odpornościowy.
 Większy kontakt ze sobą.
 Postrzeganie świata i ludzi ze współczuciem, wdzięcznością i życzliwością.
 Powracanie do spokoju wewnętrznego w trudnych sytuacjach relacyjnych.
 Większa tzw. sprawność emocjonalna, (z ang. „emotional fitness").

WYPOWIEDZI UCZESTNIKÓW POPRZEDNICH EDYCJI WARSZTATÓW:
„Niesamowity był sam temat, który jak dla mnie został rewelacyjnie przedstawiony." Sara Gans.
"Dziękuję bardzo za tak wspaniały czas. Podobało mi się, gdy opierasz się na własnych doświadczeniach, bardzo do mnie przemawiają [...]" Dorota Czechak.
„Różnorodność tematów, wiele ćwiczeń praktycznych i pomagających odkrywać głębię siebie i drugiego człowieka". Rafaela Gans.

ORIENTACYJNY PLAN DNIA

wtorek

19.00 Kolacja

19.45 - 20.30 Spotkanie organizacyjne

20:30 Eucharystia, dla chętnych

środa - sobota


7.30 Spacer/ćwiczenia

8.30 Śniadanie

9.30-12.30 Zajęcia warsztatowe

12.30 Obiad, odpoczynek, spacer

15.00-17.00 Zajęcia warsztatowe, potem czas wolny

18.00 Kolacja

19.00 Eucharystia, dla chętnych

niedziela

8:00 Śniadanie

9:00 Zajęcia warsztatowe

12.00 Eucharystia

13.00 obiad kończący warsztaty

Zalecamy przeczytanie przed warsztatami książki Marshalla Rosenberga „Porozumienie bez Przemocy". Książka jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie:

https://fundacjajera.files.wordpress.com/2014/04/marshall-rosenberg-porozumienie-bez-przemocy.pdf


INFORMACJE PRAKTYCZNE

Warsztaty zapewniają zapoznanie się w sposób pogłębiony z "porozumieniem bez przemocy" i są przeznaczone dla osób, które pragną tworzyć harmonijne relacje osobiste i służbowe. Zachęcamy do uczestnictwa również osoby, które prowadzą szkolenia z komunikacji, mediacje, terapie, kursy przedmałżeńskie, gdyż warsztaty dostarczają praktycznych narzędzi do wykorzystania w takiej pracy. Zapraszamy osoby, które już odbyły jakieś kursy z porozumienia bez przemocy, jak również te, które chciałyby zacząć poznawać tę niezwykle inspirującą metodę komunikacji i rozwoju osobistego.

Koszt całkowity warsztatów i zakwaterowania dla osoby dorosłej: od 650 zł do 740 zł (w zależności od standardu pokoju). W domku kempingowym (łazienki na zewnątrz) - 650 zł. W pokoju dwuosobowym z łazienką wspólną na korytarzu - 700 zł, w pokoju dwu lub trzyosobowym z łazienką - 740 zł.

Uwaga: Jest możliwość zabrania ze sobą dzieci. Będą miały zapewnioną opiekę przedszkolanek. Dzieci do trzech lat mają pobyt bezpłatny. Koszt pobytu dziecka powyżej 3 roku życia - 200 zł.

Warsztaty rozpoczynają się w niedzielę 31 lipca kolacją o 19.00, a kończą obiadem w niedzielę 6 sierpnia. Zapewniamy ponad 20 godzin szkoleniowych.
W związku z warsztatową formą zajęć, ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na tel. 503 476647.

Potwierdzeniem miejsca na warsztatach jest wpłacenie 100 zł zaliczki od osoby, przelewem, na konto:

Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego

14 1020 1475 0000 8002 0089 1978

tytułem: Sucha warsztaty [oraz imię i nazwisko uczestnika]

Adres: Dom rekolekcyjny "Oaza"

89-525 SUCHA 124

Prosimy o informacje, jeśli potrzebują Państwo być podwiezieni ze stacji kolejowej Świekatowo do ośrodka w Suchej, w drodze na warsztaty.

Kontakt: w przypadku wszelkich pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon: 503 47 66 47.

Prowadzenie: Anna Makarska z zespołem

Anna Makarska - zafascynowana metodą Porozumienia bez Przemocy od 2005 roku. Odbyła wiele szkoleń z międzynarodowymi, certyfikowanymi trenerami, w tym również z udziałem twórcy metody, dr Marshallem Rosenbergiem. Aktualnie jest w procesie uzyskiwania międzynarodowej certyfikacji tej metody przy Center for Nonviolent Communication (Centrum Porozumienia bez Przemocy) w Albuquerque, USA. Posiada także wykształcenie w coachingu koaktywnym oraz w pracy z liderami.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

CookiesAccept

UWAGA! Serwis używa cookies.

Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę.

Zrozumiałem